Get Adobe Flash player

Artykuły

PIELĘGNACJA

Aby cieszyć się piekną i lśniącą drewnianą podłogą przez długi czas należy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Głównym powodem ścierania się lakieru i powstawania rys jest piasek nanoszony na podłogę. Aby tego uniknąć należy na bieżąco zmiatać lub odkurzać podłogę, pamiętając o odpowiedniej końcówce szczotki do odkurzacza.

Kolejnym zagrożeniem dla parkietu jest zbyt duża ilość wody używana do mycia powierzchni. Podłogę należy myć najlepiej za pomocą płaskiego mopa, wyposażonego w ściereczkę z mikrofibry, która powinna być tylko lekko wilgotna. Oczywiście najlepiej wyposażyć się w profesjonalne środki do mycia i pielęgnacji parkietu. Są bardzo wydajne, a ich użycie gwarantuje, że Państwa podłoga nie zostanie pokryta pseudo warstwą zabezbieczająca, która może z czasem zmienić się w czarną skorupę, tej z kolei nie da się już usunąć.

Aby uniknąć powstawania szczelin między deskami lub klepkami należy pamiętać o odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Odpowiednia wilgotność to 40-60 procent. Warto wyposażyć się w dobry termometr z funkcją mierzenia wilgotności, który pozwoli ją kontrolować.

Warto pamiętać o podklejeniu mebli filcowymi podkładkami. Niezabezpieczone krzesła czy stół szybko mogą uszkodzić nawet najlepszy lakier. Krzesła biurowe powinny stać na specjalnch matach lub wyładzinach, ich plastikowe kółka zniszczą nawet najtwardszą drewnianą podłogę.

Każdy producent podłóg drewnianych na karcie gwarancyjnej opisuje jak dbać o produkt aby przez lata wyglądał on pięknie i cieszył oko.

Zastosowanie tych prostych zasad pozwoli Państwu uniknąć zniszczenia podłogi i zapewni jej odpowiedni wygląd.

Jeśli jednak mają Państwo problem ze swoją pogłogą lub nie wiedzą jakie środki do pielęgnacji są najlepsze, zachęcam do kontaku ze mną.